Bursa'nın yazılım vizyonu ULUTEK’te masaya yatırıldı

BİSİAD Yönetim Kurulu Başkanı İdris Doğrul, ULUTEK Teknopark’ı ziyaret ederek Bursa’nın yazılım sektöründe cazibe merkezi olma potansiyelini vurguladı. Doğrul, "Bursa’nın yazılımda marka olması konusunda ULUTEK önemli bir konumda" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 12.06.2024 12:08
Haber Güncellenme Tarihi: 12.06.2024 12:08
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.ortamhaber.com
Bursa'nın yazılım vizyonu ULUTEK’te masaya yatırıldı

BURSA (İGFA) - Bilişim Sektörü İş Adamları ve Profesyonelleri Derneği (BİSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı İdris Doğrul ve yönetim kurulu üyeleri, ULUTEK Teknopark’ı ziyaret etti. Ziyaret sırasında, ULUTEK Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan Karagöz ve ULUTEK yönetimiyle sektörün mevcut durumu ve geleceği hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

‘ULUTEK’İ YAZILIM FİRMALARI İÇİN CAZİBE MERKEZİ HALİNE GETİRMELİYİZ’

BİSİAD Yönetim Kurulu Başkanı İdris Doğrul, Bursa’nın yazılım sektöründe sahip olduğu potansiyelin altını çizdi. Doğrul, "Yazılım sektörü hızla büyüyor ve Bursa’nın bu büyümede büyük bir payı olmalı. Yazılımdaki yerimiz Türkiye’nin yüzde 15’ini aşabilecek güce sahipken TOBB Yazılım Meclisi’ne göre yüzde 10’un altında. ULUTEK, bünyesinde bulundurduğu yazılım firmaları ve potansiyeliyle bu konuda stratejik bir konuma sahip. Bizler de yazılım firmalarının ULUTEK’te yer almasını daha cazip hale getirmeliyiz. Bu amaçla, teşvikler ve hibelerle güçlü yazılım firmalarının ortaya çıkmasını desteklemek istiyoruz. ULUTEK’te bulunan yazılım vadisi de bu noktada önemli rol oynuyor. Teknopark’ın da marka değerini artırarak, Bursa’yı yazılım alanında ulusal ve uluslararası düzeyde tanınan bir merkez yapma konusunda BİSİAD olarak bu sürece katkı sağlamaya hazırız." şeklinde konuştu.

“YAZILIM EKOSİSTEMİNİ GENİŞLETMEK VE GÜÇLENDİRMEK İSTİYORUZ”

ULUTEK’in ekosistemi genişletme ve kolektif üretkenliği artırma hedefleri üzerinde durulan toplantıda ULUTEK Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan Karagöz, "Bursa’yı yazılım denince akla gelen şehir haline getirmek istiyoruz. Teknoparkta bulunan yazılım firmalarımızla büyük bir ekosistem oluşturduk. Daha nitelikli şekilde bu ekosistemi genişletmek ve güçlendirmek istiyoruz. Yazılım vadisi projesi de Bursa’nın ulusal ve uluslararası alanda da tanınan bir teknoloji merkezi olmasını sağlama açısından çok önemli. Bu bağlamda destek ve görüşleri için Sayın İdris Doğrul ve BİSİAD Yönetimine teşekkür ederiz." dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.