Hüseyin Baş, Erbakan’a sordu

İsraille geçmişte askeri, istihbarat ve su anlaşmaları yapan kimdi?

Haber Giriş Tarihi: 25.03.2024 15:30
Haber Güncellenme Tarihi: 25.03.2024 15:30
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.ortamhaber.com
Hüseyin Baş, Erbakan’a sordu

AKPYRP

Hüseyin Baş, Erbakan’a sordu
İsraille geçmişte askeri, istihbarat ve su anlaşmaları yapan kimdi?

BTP lideri Hüseyin Baş, son dönemde Filistin konusunda AKP iktidarını eleştiren Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’a geçmişte İsraille yapılan anlaşmaları hatırlattı.
Hüseyin Baş, İsraille geçmişte askeri, istihbarat ve su anlaşmaları yapan kimdi diye sordu ve dikkat çekici açıklamalar yaptı.

İşte BTP liderinin o sözleri.

Erbakan döneminde İsrail ile yapılan anlaşmalar…

“Şimdi bir tanesi çıktı, iktidarın oylarını bölüyormuş! Bütün siyasetini Filistin'in üzerine inşa etti. Hatta son günlerde çok popüler oldu, bir bilgi vermiş ve demiş ki; Mescid-i Aksa'nın etrafına dolandırılan dikenli tel Türkiye'den gidiyor. Yani ‘bu hükümet İsrail ile işbirliği içinde’ demek istiyor. Dolayısıyla hükümetin eli ayağı bir birine dolandı, ‘biz ne cevap vereceğiz şimdi’ diye. Vereceğiniz cevap belli; ‘senin baban değil miydi İsrail ile 20 tane gizli anlaşma yapan’ diyeceksiniz. Diyeceksiniz ki 'senin baban değil miydi İsrail ile askeri anlaşma yapan, İsrail ile istihbarat anlaşması yapan, İsrail ile su anlaşması yapan.  Bu anlaşmalara 'tabu yıkan anlaşmalar' diyen senin baban değil miydi? Bunu diyecek hükümet ama diyemiyor. Niye? Çünkü kendileri de o babanın evladı. Yani şunu bilin arkadaşlar, siyaset ne yazık ki sahteleşti.”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.