Prof. Dr. Haydar BAŞ Dualarla anıldı

Ankara’da Yapılan Anma toplantısında Saygı Duruşu-İstiklal Marşı’nın Ardından Kuran’ı Kerim Tilavet edildi. 

Haber Giriş Tarihi: 15.04.2024 03:47
Haber Güncellenme Tarihi: 21.04.2024 10:57
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.ortamhaber.com
Prof. Dr. Haydar BAŞ  Dualarla  anıldı

 Profesör Doktor Haydar BAŞ vuslatının dördüncü yılında dualarla anılarla yâd edildi yazmış olduğu Milli Ekonomi Modeli dünya tarihine altın harflerle İsmi yazıldı dünyanın yarısı yazmış olduğu Milli Ekonomi Modeli’ni kullanmaya başladı. Hoşgeldin  Atatürk ve ehlibeyt eserleri, âlemlere rahmet Hazreti Muhammed sallallahu aleyhi vesellem efendimiz, Milli ve Dini Bütünlüğümüze yönelik tehditler diye yaklaşık 60’ın üzerinde eser yazarak ve on binlerce bu manada genç yetiştirerek dünyaya veda eden bedensiz bir hayata geçiş yapan profesör doktor Haydar BAŞ 14.Nisan 2024. Trabzon, Ankara, İstanbul Başta Olmak Üzere ülke genelinde KKTC, Azerbeycan, Avrupa’da da Anıldı…

Ankara’da Yapılan Anma toplantısında Saygı Duruşu-İstiklal Marşı’nın Ardından Kuran’ı Kerim Tilavet edildi. 

MYK üyesi ve Ankara il başkanı Ahmet Burak Güven profesör doktor Haydar baş hakkında konuşma yaptı: bağımsız Türkiye partimizin kurucu büyük ilim adamı fikir insanı üstadımız profesör doktor Haydar baş hocayı anma programımıza hoşgeldiniz.

Hepimiz dünyaya geldik bir hayat yaşıyoruz dönüşümüzde Cenabı Hakk’a bu dünyaya bir kere geldik bir daha da gelecek değiliz siyasetimizi son nefes için yapıyoruz cümleleri hepimizin aklına mıh gibi çakılmıştır ne mutlu ve Şeref ki çünkü şahidiz ki öyle yaşadı ve yaşarken de bizi böyle yaşamamız için eğitti insan hayatta yol aldıkça yaşlandıkça bu dünyada aldığı nefes sayısı arttıkça bazen durup geçmişinin muhasebesini yapar bize muhasebemizi gururla yaptıran 

Profosör doktor Haydar baş

Neden? Daha doksanlı yıllarda bu fetö hareketinin Türkiye’yi Hristiyanlaştırmak için kurulmuş bir yapı olduğunu bize anlattı bizi bu fitneden korudu şahidiz 2001 yılında bugün Türkiye’nin başında iktidar olarak devam edenlerin bu malum yapısıyla bir olup ülkeyi götüreceği uçurumu gördü anlattı bizi bu hataya ortak olmaktan korudu şahidiz.

Suriye sınırındaki mayınlar temizlenirken buradaki hedef Türkiye’dir büyük Orta Doğu projesinin bir adımı daha atılıyor Suriye’de esat Hazreti Hüseyin gibidir Müslüman bir Müslümanın kasten bir Müslümanın ölümüne sebep olmak ebedi cehennemliktir bu kardeş kavgası durdurmalıdır dedi bizi ebedi cehennemlik olmaktan korudu.

Yıllarca Türkiye’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ümüze yapılan iftiraları belgeleriyle Çürüttü ferasetiyle ve keşfiyle onun Seyit olduğunu ispatladı bizlere atamızın üzerine atılan iftiralardan korudu bir hakkı sahibine teslim etti yüzyıllardır İslam coğrafyasında sağlanmaya çalışılan ehlibeyt ile bizi tanıştırdı inşallah bu yolda yürüyenlerden olmamızı sağladı. Yazdığı ekonomi modeli faizsiz alın terinin hakkının verildiği mazlumların umudu olacak reçeteyi bize sundu şimdi hepimiz muhasebemizi yaparken bu mücadelede bir nefer olmanın haklı gururunu yaşıyoruz bize bu gururu yaşattığı için hocamıza sonsuz şükranlarımızı ve minnetlerimizi sunuyorum ne mutlu Haydar hocayla beraber yol yürüyenlere ne mutlu yenimesajcılara, ne mutlu Meltemcilere, ne mutlu bağımsız Türkiye Partililere. 

Daha Sonra Dr. Nuri Kaplan, Emekli Yarbay Hüseyin Kuloğlu, İbrahim Fatih ekici, Mamak Kadınkolları başkanı Ayla Göksel, Yenimahalle Kadın kollarında görevli Emekli Başkomser Müesser TOMRUK konuşma yaptılar, Abdullah Güngör, Avukat Hasan Kuloğlu Duygusal bir konuşma yaptı, İhsan Çetin konuşma yaptı. Kürsüde Tek Olarak Resimlerini Gördüğünüz kişiler konuşma yaptı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.