Hava Durumu

Para varsa Kanal İstanbul’a değil, İstanbul depremine hazırlık için harcayalım BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş’tan Kanal İstanbul çıkışı…

0 kenti vuran büyük depremin şokunu yaşayan Türkiye, bir yandan da İstanbul’da beklenen depremi konuşmaya tartışmaya devam ediyor.

Haber Giriş Tarihi: 10.02.2023 17:40
Haber Güncellenme Tarihi: 10.02.2023 17:55
https://www.ortamhaber.com
Para varsa Kanal İstanbul’a değil, İstanbul depremine hazırlık için harcayalım BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş’tan Kanal İstanbul çıkışı…

Para varsa Kanal İstanbul’a değil, İstanbul depremine hazırlık için harcayalım
BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş’tan Kanal İstanbul çıkışı…

10 kenti vuran büyük depremin şokunu yaşayan Türkiye, bir yandan da İstanbul’da beklenen depremi konuşmaya tartışmaya devam ediyor.
Bu süreçte Kanal İstanbul tartışmaları da yeniden gündem olurken, Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş’ın yaptığı bir paylaşım büyük beğeni aldı.
BTP lideri twitter hesabından, “Kanal İstanbul yapmak yerine o parayı İstanbul depremine hazırlık için harcamamız gerektiğini tam olarak anladık değil mi?” diye sordu.
BTP liderinin bu paylaşımı kısa sürede milyonlara ulaşırken, yine aynı konuda daha önce katıldığı bir televizyon programında yaptığı açıklama gündeme geldi.

Parayı geleceğimize ve afetlerde yok olmayacak bir dünyaya yatıralım

Hüseyin Baş 2021 yılında yayınlanan o programda iktidara seslenerek, ‘paran varsa Kanal İstanbul’a değil depreme hazırlık için harca’ demişti.
BTP liderinin açıklamaları şöyle; “Eğitim politikamızın için afet yönetimlerini koymamız gerekiyor. Bugün var mı? Sözde var. Ne öğretiliyor? Hiçbir şey öğretilmiyor! Bugün mesela Türkiye'de bir Kanal İstanbul projesinden bahsediyoruz, yüzlerce milyardan bahsediyoruz. Bu para İstanbul'daki olası bir depremde, zarar görme ihtimali olan binaların güçlendirilmesiyle veya yenilenmesiyle ilgili olarak kullanılsa İstanbul'da bizim deprem korkumuz olmaz. Bugün İstanbul'da 8 yıl içinde bir deprem olabilir diyoruz, bu ciddi bir problem. O yüzden önceliklerimizi iyi belirlememiz lazım. 3 kuruşumuz varsa bu 3 kuruşu geleceğimize, sağlımıza ve afetlerde yok olmayacak bir dünyaya yatırmamız lazım.”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.