-BTP lideri Hüseyin Baş’tan Erdoğan’a çok kritik İsrail soruları…

-BOP Eş Başkanı olarak mı, yoksa Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Cumhurbaşkanı olarak mı konuşuyorsun?

Haber Giriş Tarihi: 17.05.2024 12:38
Haber Güncellenme Tarihi: 17.05.2024 12:38
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.ortamhaber.com
-BTP lideri Hüseyin Baş’tan Erdoğan’a çok kritik İsrail soruları…

-BOP Eş Başkanı olarak mı, yoksa Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Cumhurbaşkanı olarak mı konuşuyorsun?
-BTP lideri Hüseyin Baş’tan Erdoğan’a çok kritik İsrail soruları…

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, partisinin grup toplantısında İsrail için söylediği, "Bu azgın devlet, bu terör devleti eğer durdurulmazsa vadedilmiş topraklar hezeyanıyla gözünü er ya da geç Anadolu'ya dikecekler. Bunu göremeyecek kadar kör müsünüz?” sözlerini değerlendirdi.
BTP lideri ,” Biz kör değiliz. Teşhis harika. İsrail'in bir Arz-ı Mevud planı olduğunu, Büyük İsrail Projesi olduğunu yıllardan beri söylüyoruz” dedi ve Erdoğan’a ‘Sen bunları Büyük Ortadoğu Projesi Eş Başkanı olarak mı söylüyorsun yoksa Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı olarak mı?” sorusunu sordu. 

Kişisel Youtube kanalından açıklama yapan Hüseyin Baş şunları söyledi;

Türkiye, İsrail ile ilişkilerinden her zaman zarar gördü

“Bunu söyleyen Erdoğan Büyük Ortadoğu Projesinin - ki nedir Büyük Ortadoğu Projesi; İsrail'in topraklarının Anadolu'ya kadar genişlemesi projesi -  eş başkanı olarak mı söylüyor, yoksa Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Cumhurbaşkanı olarak mı söylüyor? Şimdi asıl soru bu. Bundan daha bir yıl önce New York'ta Birleşmiş Milletler toplantılarında el ele sıkışıp, ‘kravatlarımız bile aynı, seninle çok güzel bir gelecek oluşturacağız’ dediği Netanyahu'ya bunu söyleyen Erdoğan olarak mı söylüyor, yoksa ‘Netenyahu katil’ diyen Erdoğan olarak mı söylüyor? Bakın teşhisler güzel, Erdoğan bunları kaçırmıyor. Erdoğan bunları biliyor, bunun da farkındayız ama bu sorunlara karşı tedavi Erdoğan'ın tedavisi değil. Çünkü İsrail ile 23 yıldan beri bizim bir dargın bir barışık diyaloğumuz ilişkimiz var ama bu ilişkiler neticesinde İsrail'in toprakları hep genişledi. İsrail'in istedikleri hep oldu, Filistin'de, Gazze'de, Batı Şeria'da Müslümanlar Filistinliler hep katledildi. Türkiye, İsrail ile ilişkilerinden her zaman zarar gördü, Ortadoğu bu ilişkilerden zarar gördü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a kritik sorular…

Şimdi Erdoğan, ‘bunu görmeyecek kadar kör müsünüz’ diyor.  Ben de kendisine sorayım; Lübnan'ın ve Hizbullah'ın İsrail için çok büyük bir tehdit arz ettiğini bütün dünya biliyor. Bunların arkasındaki en büyük güç olan Suriye'ydi, Esad'dı. Esad zayıflatıldığı anda, Suriye dağıtıldığında ve Suriye'nin insanları sığınmacı olarak Anadolu'ya doldurulduğunda, bunun İsrail'in genişlemeci politikasına hizmet edeceğini görmeyecek kadar kör müydü Erdoğan? Libya'da Kaddafi görevden indirildiğinde, O’na karşı isyanlar başlatıldığında bunun İsrail'in genişleme politikasına hizmet ettiğini görmeyecek kadar kör müydü Erdoğan? Irak karıştırıldığında, milyonlarca insan öldürüldüğünde, Amerika Irak'ı işgal ettiğinde bunun altında yatan sebebin İsrail'in genişlemeci politikasına bir hizmet olduğunu Erdoğan görmeyecek kadar kör müydü? 

“Bırak bunları görmemeyi Erdoğan bunlara hizmet etti”

Bırak kör olmayı, bırak bunları görmemeyi, Erdoğan bunlara hizmet etti.  Erdoğan Irak'ın işgal edilmesine onay verdi. Erdoğan Suriye'nin karıştırılmasını istedi. Suriye'den sığınmacıları Erdoğan bizim topraklarımıza doldurdu. Libya'dan Kaddafi'nin indirilmesini Erdoğan istedi. Şimdi soruyorsun ‘İsrail'in Gazze ile durmayacağını görmeyecek kadar kör müsünüz’ diye… Biz kör değiliz efendim ama acaba siz kör müsünüz? Bu soruyu sormak lazım. Bu sorunun cevabı aslında Erdoğan'ın verebileceği bir cevap. Bütün gizem, bütün sır o cevapta gizli. Kör müydü, değil miydi? Bilerek mi yaptı,  bilmeyerek mi yaptı?  Erdoğan bir çok sorunu doğru teşhis edebilen bir insan, ama bu sorunları çözmek için tedavi yapan değil bu sorunları körükleyen, sorunun bir parçası, bunu da söylemek lazım”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.