BTP lideri Hüseyin Baş’tan 19 Mayıs mesajı

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Haber Giriş Tarihi: 19.05.2024 17:42
Haber Güncellenme Tarihi: 19.05.2024 17:42
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.ortamhaber.com
BTP lideri Hüseyin Baş’tan 19 Mayıs mesajı

BTP lideri Hüseyin Baş’tan 19 Mayıs mesajı

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
Hüseyin Baş mesajında, “Mustafa Kemal Atatürk bu ülkenin üzerinde haçlı bayrakları dalgalanmasına dur diyen liderdir. Ebedi liderimiz Prof. Dr. Haydar Baş’ın veciz ifadesi ile "Atatürk vatandır, Atatürk bayraktır, Atatürk birleştirici harçtır" ifadelerini kullandı.

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş’ın açıklamaları şöyle;

“Sonu bağımsız Türkiye’ye çıkan kutlu yolculuğun ilk adımının atılışının yıl dönümündeyiz. Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.
Mustafa Kemal Atatürk işgal altındaki İstanbul’dan Bandırma Vapuru ile ayrıldığında kafasında Anadolu’dan bağımsızlık ateşini yakmak ve İstanbul’a tekrar döndüğünde yeniden Türk egemenliğinde bir şehir bulmak vardı. Tam da öyle oldu. O’nun başlattığı bağımsızlık yürüyüşü hem Anadolu’nun hem İstanbul’un özgürlüğüne kavuşmasına vesile oldu.
O İstanbul’dan ayrılırken Galata Kulesinde İngiliz bayrağı dalgalanıyordu, tekrar döndüğünde ise şanlı bayrağımız vardı.
Bu bakımdan Mustafa Kemal Atatürk bu ülkenin üzerinde haçlı bayrakları dalgalanmasına dur diyen liderdir. Mustafa Kemal Atatürk bu ülkede yeniden ezanların okunmasını sağlayan liderdir. Mustafa Kemal Atatürk Osmanlı İmparatorluğu’nun kurucusu Osmanbey’in türbesinden Yunan postallarını çıkaran liderdir. Ebedi liderimiz Prof. Dr. Haydar Baş’ın veciz ifadesi ile "Atatürk vatandır,  Atatürk bayraktır, Atatürk birleştirici harçtır."

Tam bağımsızlık hamlesi…

38 yaşında genç bir komutanın başlattığı bağımsızlık yürüyüşü yaklaşık 4 yıl gibi kısa bir süre içinde zaferle sonuçlandı. Ancak bu genç lider askeri zaferin yanına ekonomik bağımsızlığı da eklemek niyetindeydi. Zira tam bağımsızlık ancak ekonomik bağımsızlıkla mümkündü. Bu anlayışla yola çıkan Atatürk tarımdan sanayiye kadar büyük bir kalkınma hamlesi başlattı. Bu sayede hem Osmanlı’dan kalma borçlar ödendi hem de Türkiye’ye büyük kalkınma hamlesi yaptı. Bu hamle Türkiye’ye ekonomik bağımsızlık getirdi.

“Atatürk’ün yaptıklarını satarak…”

Geldiğimiz noktada ise bu kazanımlar bir bir elden çıkarılmaktadır. AKP iktidarının özelleştirme politikası ile milli servetlerimiz yabancılara ve yandaşlara peşkeş çekilmektedir. Atatürk’ün yaptıklarını satarak para girdisi sağlayanlar, bu sayede vatandaşa “ekonomimiz iyi” propagandası yaparak bugünlere geldi. Ancak artık mızrak çuvala sığmıyor. Türkiye hak etmediği bir ekonomik çöküş içerisinde. Adı konmamış bir IMF politikasına tabi tutuluyoruz ve hatta Osmanlının son dönemindeki Duyun-u Umumiye’ye benzer bir durumun içerisindeyiz. İsraftan, şatafattan vazgeçmeyen iktidarın vatandaşa tasarruf baskısı yapması bu durumun bir sonucudur.

“Türkiye çaresiz değildir”

Türkiye bu manzarayı hak etmemektedir. Şartlar ne kadar ağır olursa olsun çözüm vardır. Çözüm Türkiye’yi Atatürk hedeflerine taşıyacak olan Bağımsız Türkiye Partisi’dir. Çözüm ebedi liderimiz Prof. Dr. Haydar Baş’ın Milli Ekonomi Modeli’dir. Türkiyemizin bu karanlık girdaptan çıkması ancak bu sayede mümkündür. Güzel günlere ulaşmak dileği ile tekrar 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, bizlere bu güzel vatanı emanet eden Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimizi rahmet, minnet ve özlemle anıyorum.”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.