Afet kaynaklı kayıp uyuşmazlıklarında TOBBUYUM ve DASK devrede

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), afetlerden dolayı kayıplara uğrayan vatandaşların uyuşmazlıklarının çözülmesi adına iş birliği gerçekleştirdi.

Haber Giriş Tarihi: 24.10.2023 07:19
Haber Güncellenme Tarihi: 24.10.2023 07:19
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.ortamhaber.com
Afet kaynaklı kayıp uyuşmazlıklarında TOBBUYUM ve DASK devrede

Mehmet UZEL(ANKARA İGFA)
TOBBUYUM Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi’nden yapılan açıklamada TOBB’un, arabuluculuğun iş dünyasında çalışanlara ve iş insanlarına tanıtılması ve yaygınlaştırılması konusunda ulusal ve uluslararası birçok etkinlik düzenlediği, TOBB'un girişimleriyle, 9 Aralık 2020'de çözüm merkezi kurulduğu bildirildi.

Merkezden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Söz konusu işbirliği sayesinde, DASK ve TOBBUYUM olarak hepimizi derinden etkileyen doğal afet sonrasında, her anlamda kayba uğramış ve yıpranmış vatandaşlarımızın uyuşmazlıklarını uzun, masraflı ve yorucu yargı süreçleri yerine alternatif uyuşmazlık çözüm yöntemleri ile kısa sürede etkili bir biçimde çözmeyi hedefliyoruz. Umuyoruz ki bu işbirliği, yaralarımızı sarmamıza yardımcı olacak daha pek çok işbirliğine vesile olur. Ülkemiz ve vatandaşlarımız adına hayırlı olmasını diliyoruz."

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.